729 967 705
biuro@projekt-stron.pl
59-800 Lubań

FAQ - Najczęściej zadawane pytania:

(Tworzymy: strony internetowe, sklepy internetowe, aplikacje web, pozycjonowanie, seo, grafika i logo)

Głównym wyznacznikiem finalnego wyglądu witryny jest oczywiście wizja klienta. On decyduje o kolorystyce, umiejscowieniu danych bloków na stronie, funkcjonalności itd. Jak to mówią "Nasz klient nasz pan". Oczywiście my służymy pomocną dłonią w dostosowaniu wizji klienta do najnowszych standardów oraz odpowiadamy za poprawne wyświetlanie strony na każdym urządzeniu.
Istnieje również druga opcja, w przypadku gdy klient nie ma jasno sprecyzowanej wizji strony i chce się zdać na "nasz gust", my proponyjemy projekt dla branży, której będzie dotyczyła strona, klient jeśli będzie to konieczne, zgłasza ewentualne poprawki i tak powstaje wygląd finalny strony.

Na oba pytania odpowiedź brzmi: tak. Wszystko zależy od preferencji, budżetu klienta oraz czasu przeznaczeonego na realizację projektu. W przypadku, gdy klient ma określony stosunkowo niski budżet oraz zależy mu na jak najszybszym stworzeniu strony, powstaje ona za pomocą specjalnego narzędzia Divi. Służy one do blokowego tworzenia stron. Oczywiście nie oznacza to, że każda strona wykonana przez nas będzie wyglądała identycznie. Strona stworzona za pomocą tego narzędzia będzie dostosowywana w ten sposób, aby była zgodna z wizją klienta, zostają zachowane wszystkie najnowsze standardy web developingu oraz strona jest w pełni responsywna tzn. dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. W tym schemacie tworzenia stron czas realizacji projektu będzie znacząco krótszy.
W drugiej wersji tworzenia strony - projekt indywidualny - strona tworzona jest przez nas "od zera". Dopasowywana pod wizję klienta, zgodna ze standardami oraz w pełni responsywana. Ten sposób realizacji nie ma ograniczeń co do tworzenia autorskich rozwiązań oczekiwanych przez klienta. Jedynym ograniczeniem jest tak na prawdę sam pomysł i wizja, którą klient ma "w głowie". W tym przypadku należało będzie uzbroić się w troche większą cierpliwość z racji nieco dłuższego czasu realizacji usługi oraz przeznaczyć na projekt nieco większy budżet.

W tym wypadku również należy zacząć od kwestii budżetu jaki klient będzie mógł przeznaczyć na projekt. W przypadku stron o względnie niskim budżecie, klient otrzymuje gotową stronę, bez możliwości zarządzania treścią z poziomu panelu administracyjnego. Oczywiście klient będzie miał możliwość edycji strony z poziomu kodu źródłowego (przydatna opcja dla klientów, którzy nie chcą przeznaczać dużego budżetu na stworzenie strony, a sami potrafią wprowadzić pożądane przez siebie modyfikacje w kodzie)
W przypadku stron, na które przeznaczony zostanie nieco wyższy budżet, klient oprócz strony otrzymuje dostęp do w pełni zintegrowanego panelu administracyjnego Wordpress, za pomocą którego w bardzo łatwy sposób może dodać wpis na bloga, utworzyć galerię zdjęć, dodać funkcjonalność a nawet zmienić układ witryny za pomocą metody "Przeciągnij i upuść"

Nie ma czym się martwić. Dla klientów wykupujących pakiet z dostępem do panelu administracyjnego zapewniamy opiekę posprzedażową. Na życzenie klienta przeprowadzamy szkolenie z zakresu obsługi panelu administracyjnego. Krok po kroku pokazujemy gdzie kliknąć, aby dodać lub zmodyfikować treść.

Sklepy tworzymy na platformie Wordpress za pomocą narzędzia WooCommerce. Wizja samego sklepu, branża ilość, rodzaj produktów jest bez znaczenia. Życzenie klienta jest dla nas najważniejsze i jesteśmy w stanie dostosować sklep tak aby klient był w 100% usatysfakcjonowany. Oprócz samej witryny, klient otrzymuje dostęp do panelu administracyjnego, z którego będzie mógł zarządzać swoim sklepem. W zależności od budżetu, oprócz panelu administracyjnego klient dostaje możliwość integracji z zewnętreznymi serwisami sprzedażowymi np. Allegro, Ebay, Amzaon oraz z serwisami księgowymi np. Subiekt oraz wiele innych funkcjonalności.

Nasze strony/ sklepy zgodne są ze standardem RWD, tzn. są poprawnie wyświetlane na każdym urządzeniu, z każdą rozdzielczością oraz na każdej przeglądarce internetowej.

Na początku warto zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje loga/ grafiki, które projektujemy dla klienta.
1. Typograficzne - logo składające się z samych znaków. 2. Graficzne - logo składające sie z graficznego loga lub połączenia grafiki i napisu
Jeżeli klient ma jasno sprecyzowaną wizję loga oraz kolorystyki - "przelewamy" je do programu graficznego. W przypadku, gdy klient nie ma wizji, to my przedstawiamy propozycję loga dla danej firmy klienta, po małych poprawkach, jeśli będą konieczne klient dostaje finalną wersję loga.

Są trzy możliwości uzależnione od budżetu, jaki klient chce przeznaczyć na pojekt:
1. Podstawowe formaty plików graficznych .png .jpg
2. .png .jpg dodatkowo pliki z wersjami do druku .ai .pdf
3. Wszystkie powyższe a ponadto loga wyskalowane i dopasowane pod portale społecznościowe

Usługa polega na stworzeniu aplikacji według specyfikacji klienta. Nie ma ograniczeń co do rodzaju oraz funkcjonalności danej aplikacji. Jedynym ograniczeniem jest budżet, który klient będzie mógł przeznaczyć na aplikację oraz drugim czynnikiem jest wyobraźnia klienta.
Przykładowe realizacje, które możemy zaprojektować:
1. Kalkulatory
2. Konfiguratory
3. Systemy rezerwacji
4. Systemy planowania
5. Systemy produkcyjne
6. Organizatory czasu pracy
7. Oraz wiele więcej

Usługa polega na wykupieniu wybranego pakietu na co najmniej okres 1 miesiąca.
W zależności od budżetu przeznaczonego na tę usługę, zakres prowadzenia mediów społecznościowych jest dobierany w adekwatny sposób. Główne czynności, które wykonujemy w ramach prowadzenia mediów społecznościowych:
1. Cykliczne publikowanie wpisów na fanpage
2. Cyklicze publikowanie grafik, filmów na fanpage
3. Oprawa graficzna fanpage
4. Kontakt i obsługa klienta
5. Prowadzenie kampani reklamowych

Na początku wyjaśnię czym są oba pojęcia i jakie są między nimi różniece:
Pozycjonowanie- proces polegający na poprawie widoczności frazy/ fraz kluczowych w wynikach wyszukiwania. Przykładowo dla sklepu sprzedającego obuwie w Warszawie, można promować frazę 'buty Warszawa', aby po wpisaniu jej w wyszukiwarkę przez potencjalnego klienta, strona była wyświetlana jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. (proces pozycjonowania zależy od popularności frazy i zazwyczaj jest względnie długotrwały)
SEO- optymalizacja strony pod kątem analizy jej przez roboty wyszukujące. Wykupując pakiet SEO, klient otrzymuje audyt SEO, który zawiera informacje potencjalnych możliwości optymalizacji strony, usunięcia błędów, możliwości prowadzenia kampani promujących, zwiększenia płynności i prędkości działania strony. SEO ma ogromny wpływ na pozycjonowanie i z pewnością przyspiesza ten proces.
Oczywiście jak najbardziej warto skorzystać z obu usług jednocześnie, gdyż odpowiednia otymalizacja SEO witryny ma bardzo korzystny wpływ na pozycjonowanaie i z pewnością znacząco przyspiesza ten proces.

W przypadku modyfikacji istniejącej strony, kliet wykupuje jednorazową usługę polegającą na np. usunięciu błędów z witryny, jednorazową modyfikację lub dodanie treści, jednorazowe dodanie lub modyfikację funkconalności.
W przypadku administrowania istniejącą stroną, klient wykupuje pakiet okresowy (minimalny okres 1 miesiąc) podczas, którego zobowiązujemy sie do wykonania ustalonych wcześniej z klientem czynności administracyjnych na stronie. Mogą to być np: cykliczne dodawanie wpisów na bloga, cykliczna modyfikacja treści, cykliczna poprawa błędów na stronie oraz wiele więcej.

Uługa wykonywana w ramach czynności optymalizacyjnych strony. W skórcie jest to raport/ zestawienie aktualnej kondycji witryny klienta z wyszczególnionymi możliwościami poprawy parametrów. Mogą to być np. poprawa prędkości i płynności działania strony, co przekłada się na lepszy odbiór przez urzytkownika, dostosowanie witryny na urządzeniach mobilnych, usunięcia błędów w witrynie. Oczywiście w ramach współpracy po otrzymaniu takiego audytu możemy te wszystkie błędy naprawić co przełoży się na lepszą pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

Są dwie opcje: 1. Strona bez praw autorskich - klient może modyfikować do woli otrzymaną przez nas witrynę. Jedynym aspektem, który musi pozostać na witrynie jest stopka, w której będą znajdowały się prawa autorskie naszej firmy.
2. Strona z prawami autorskimi dla klienta - klient ma również prawo do wykupienia praw autorskich witryny, wtedy może dodać własną stopkę jako właściciel witryny (koszt uzależniony od złożoności witryny)

1. Pod numerem telefonu 729 967 705 2. Mailowo: biuro@projekt-stron.pl 3. Osobiście: w naszym biurze lub po wcześniejszym uzgodnieniu spotykamy się w miejscu wybranym przez klienta 4. Za pomocą sekcji Darmowa Wycena na naszej stronie www.projekt-stron.pl lub formularza kontaktowego

Oczywiście przed zamówieniem usługi ustalamy zakres funkcjonalności, budżet jaki klient może przenaczyć na usługę, czas realizacji oraz wizję klienta, w taki sposób aby klient był pewny, że usługa którą dla niego dostarczymy będzie w 100% go zadowalała.

Na życzenie klienta jako dowód zakupu wystawiamy fakturę lub paragon.
UWAGA! Nie wystawiamy faktury VAT

Po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących wykonania przez nas usługi, przed przystąpieniem do prac projektowych klient zobowiązany jest do wpłacenia zaliczki w wysokości 20% ceny ostatecznej usługi. Resztę ceny tzn. 80% ceny klient wpłaca po otrzymaniu gotowej usługi.

Cena usługi zależy od jej złożoności, terminu w jakim klient chciałby żeby usługa byłą wykonana. Ceny w każdym przypadku są ustalane indywidualnie. Nie ma jednej ogólnej ceny przeznaczonej na dany rodzaj usługi. Oczywiście cenę za usługę dobieramy w zależności od budżetu klienta w taki sposób, aby zmieścić się w budżecie, który klient chce przeznaczyć na usługę oraz aby klient był zadowolony z funkcjonalności i jakości usługi przez nasz dostarczonej.

Mamy nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie :)

Jeśli nie udało Ci się znaleźć tego czego szukasz, napisz bezpośrednio do nas. Z miłą chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

logo m&m web design

Oczekujesz profesjonalnie wykonanej usługi oraz obsługi na najwyższym poziomie?

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty:

729 967 705

790 388 924

biuro@projekt-stron.pl

59-800 Lubań

Lub poprzez formularz kontaktowy

Odwiedź nas na Facebook:

M&M WEB DESIGN
Projektowanie i tworzenie stron internetowych

729 967 705
790 388 924
pl. Śląski 5/13 59-800 Lubań
www.projekt-stron.pl
biuro@projekt-stron.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.